Přihlášení

22.5.2010 Pomoc s likvidací následků povodní

Dne 22.5.2010 v 5:30 vyjela naše jednotka po dohodě s krizovým štábem HZS Olomouckého Kraje na pomoc při čerpání vody a likvidaci následků povodně do obce Troubky v počtu 5+1(Huňka O.,Janča M., Huňka L., Šůstek A., Kandrnál R. a Pavlištík F.) s technikou DA8 - L1Z, PS12 a PPS16. Na místo jsme dorazili v 7:15.

Po rozdělení prací a předání darů od občanů jsme spolu s několika jednotkami začali s čerpáním laguny v ulici Zárub. Voda se čerpala do 250m vzdálené řeky Bečvy. V průběhu dne jsme vyčerpali několik sklepů, studní, zaplavených zahrad a pomáhali jsme občanům s vynášením nábytku a likvidací škod které tu napáchala velká voda. Čerpání probíhalo celý den až do 19:00, kdy byla laguna zlikvidována.

V 21:50 jsme se vrátili na základnu do obce Biskupice.

Obec Troubky děkuje všem občanům, kteří přispěli jak finančně tak čistícími prostředky nebo různými potřebami.

{phocagallery view=category|categoryid=22|limitstart=0|limitcount=0}